Керівник – Козловська Наталія Іванівна

 

Оркестр народних інструментів «Сопілка калинова» був створений на базі ансамблю народних інструментів під керівництвом Павлишена Антона Костянтиновича.

21 травня 1997 року колективу було присвоєно почесне звання «народний», яке він постійно підтверджує.

У 2005 році на базі колективу було створено фольклорно-інструментальний ансамбль народної музики «Кобза» (керівник Віталій Володимирович Тихоліз), який на сьогоднішній день став окремим творчим колективом.

З 1998 по 2016 роки керівником оркестру був викладач вищої категорії, старший викладач Бондар Петро Юхимович.

З 2016 року оркестр очолила Козловська Наталія Іванівна.

Робота колективу спрямована на розширення творчого репертуару та прищеплення любові до народної музики і пісні, виконавства на народних українських інструментах.

У репертуарі «Сопілки калинової» нараховується понад 150 музичних творів. Основу репертуару складає народна інструментальна музика, обробки українських народних пісень, танців, твори вітчизняних та зарубіжних композиторів, музика місцевих композиторів.

Народний аматорський оркестр народних інструментів «Сопілка калинова» є дипломантом обласного свята фольклору імені видатного фольклориста Гната Танцюри (м. Тульчин); обласного фестивалю «Народні музики Поділля» (м. Немирів) та лауреатом 2-ої премії регіонального фестивалю-конкурсу народного інструментального мистецтва «Таврійське перевесло» (м. Херсон).

Колектив постійно бере участь у концертних творчих програмах училища, міста, району, області.